هدف اصلی فروشگاه ایجاد کارآفرینی و اشتغال برای جوانان جویای کار میباشد آدرس : ra20.4kia.ir/

خلاصه ای از آموزش صفر تا صد سه تار  


همراه لینک های رایگان جهت دانلود


موسیقی سنتی ایران در سالهای اخیر دستخوش  حوادث مختلفی بوده که این حوادث در تکنیکهای خود تاثیرات مثبت و منفی گذاشته است . واین موسیقی با توجه به تمام مشکلات به روند خود ادامه داده است سه‌تار از سازهای زهی و مضرابی موسیقی ایرانی است که با ناخن انگشت اشاره دست راست نواخته می‌شود. دارای ۴ سیم از جنس فولاد و برنج است که به موازات دسته، از کاسه تا پنجه کشیده شده‌اند.  سه تار از جمله سازهای اصیل ایرانی است و جایگاه ویژه ای در موسیقی سنتی ایرانی دارد. 


 نوازندگان سه‌تار برای اجرای آن، در حالت نشسته روی زمین یا صندلی، کاسه ساز را به صورت مورب و با زاویه ۴۵ درجه روی ران راست قرار داده و با سر انگشتان دست چپ روی پرده‌ها (دستان‌ها) ی روی دسته سه‌تار حرکت می‌کنند و با انگشت اشاره دست راست خود به سیم‌ها ضربه می‌رنند. معمولا برای نوازندگی فقط انگشتان اشاره، میانی، حلقه و در بعضی موارد انگشت کوچک دست چپ استفاده می‌شوند اما در آثار استادان، استفاده از انگشت شست برای پرده‌گیری روی سیم بم نیز کاربرد دارد. در حین نوازندگی سه‌تار، می‌توان با زخمه‌زدن نزدیک به خرک، صدا را کمی زبر و خشن کرد؛ و با انجام این کار نزدیک به گلوی ساز، صدایی نرم و ملایم و اصطلاحا پخته‌تر تولید می‌شود.  سه‌تار از سازهای زهی و مضرابی موسیقی ایرانی است که با ناخن انگشت اشارهٔ دست راست  نواخته می‌شود.


آموزش سه تار از دیرباز به شیوه های مختلفی انجام میشده است و اساتید بزرگی در این زمینه فعالیت کرده اند. کلاسهای آموزش سه تار آموزشگاه موسیقی شباهنگ، آموزش سه تار را در سطوح مختلفی مثل آموزش سه تار مقدماتی و آموزش سه تارپیشرفته برگزار میکند. سه‌تار دارای ۲۶ پرده قابل حرکت از جنس روده‌ی حیوانات یا ابریشم است. .  گروه آموزش سه تار در تلگرام  گروه سه تار در تلگرام  گروه تلگرام سه تار نوازان  گروه تلگرامی تار و سه تار  یادگیری سه تار بدون استاد  آموزش سه تار مقدماتی  آموزش سه تار دوره مقدماتی  آدرس تلگرام آموزش تار  نوازندگان سه‌تار برای اجرای آن، در حالت نشسته روی زمین یا صندلی، کاسهٔ ساز را به صورت مورب و با زاویهٔ ۴۵ درجه روی ران راست قرار داده و با سر انگشتان دست چپ روی پرده‌ها (دستان‌ها) ی روی دستهٔ سه‌تار حرکت می‌کنند و با انگشت اشارهٔ دست راست خود به سیم‌ها ضربه می‌زنند.


 معمولاً برای نوازندگی فقط انگشتان اشاره، میانی، حلقه و در بعضی موارد انگشت کوچک دست چپ استفاده می‌شوند اما در آثار استادان، استفاده از انگشت شست برای پرده‌گیری روی سیم بم نیز کاربرد دارد. در حین نوازندگی سه‌تار، می‌توان با زخمه‌زدن نزدیک به خرک، صدا را کمی زبر و خشن کرد؛ و با انجام این کار نزدیک به گلوی ساز، صدایی نرم و ملایم و اصطلاحاً پخته‌تر تولید می‌شود.    گستره صوتی آن از هنگامِ بمِ دو زیر خط حامل تا لا بمل بالای خط حامل و در نتیجه نزدیک به ۳ اکتاو است.  این ساز، دارای ۴ سیم از جنس فولاد و برنج است که به موازات دسته، از کاسه تا پنجه کشیده شده‌اند. سه‌تار دارای ۲۵ پردهٔ قابل حرکت از جنس روده‌ی حیوانات یا ابریشم است. 


صدای آن ظریف و تو دماغی و تا حدودی غمگین است و گستره صوتی آن از هنگامِ بمِ دو زیر خط حامل تا لا بمل بالای خط حامل و در نتیجه نزدیک به ۳ اکتاو است    آموزش مقدماتی سه تار قسمت سوم  آموزش مقدماتی سه تار قسمت دوم  آموزش مقدماتی سه تار قسمت چهارم  آموزش مقدماتی سه تار قسمت ششم  آموزش مقدماتی سه تار قسمت پنجم  آموزش سه تار دوره مقدماتی  اموزش تصویری سه تار  کتاب آموزش سه تار   تمرینات مضراب  اجرای شماره 1  تئوری موسیقی : وزن  تمرینات وزن خوانی 1 

 تئوری موسیقی : نت خوانی  نامگذاری سیم ها و تمرینات دست باز اجرای شماره 2  پرده گیری دستان اول سیم اول   پرده گیری دستان اول سیم دوم  پرده گیری دستان دوم  تمرین مضراب ریز  پرده گیری دستان سوم  پرده گیری دستان چهارم   اجرای شماره 3   آشنایی با كاربرد سیم سوم و چهارم  تمرینات وزن خوانی 2 پرده گیری دستان پنجم و ششم     در ساخت ساز سه‌تار از چوب (معمولاً گردو و توت) برای بدنه، صفحه و دسته و از فلز (برنج و فولاد) برای سیم‌ها و از استخوان برای تزئینات دسته، شیطانک و گاهی اوقات سیم‌گیر استفاده می‌شود   سه تار از سازهای زهی زخمه ای موسیقی ایرانی است که در گذشته سه سیم و امروزه چهار سیم دارد. 


در دوره قاجار عارفی به نام مشتاق علیشاه سیم چهارم را به آن افزود و از این رو به سیم مشتاق مشهور شد.کاسۀ طنینی آن از جنس چوب و گلابی شکل است. چهار سیم ساز پس از بسته شدن به سیم گیری که زیر کاسه قرار دارد و گذشتن از روی خرکی که روی صفحۀ چوبی کاسه قرار دارد، طول دسته را نیز طی می کنند و سرانجام به گوشی ها که درجعبه ای به نام سرپنجه قرار دارد بسته می شوند.بر دستۀ سه تار تعداد 28 دستان (پرده) بسته میشود. سه تار با زخمه زدن بوسیلۀ ناخن انگشت سبّابۀ دست راست به سیمها نواخته می شود.سه تار به جهت تعداد پرده ها، محل قرار گرفتن پرده ها روی دسته و کوک سیمها بسیار شبیه به تار است، از اینرو نوازندگان سه تار با تار نیز آشنایی زیادی دارند. از نوازندگان معروف این ساز می توان از جلال ذوالفنون، محمدرضا لطفی، حسین علیزاده، مسعود شعاری، کیهان کلهر نام برد.    ساز سه‌تار دارای دو قسمت کاسه و دسته است.


 خرک روی صفحه و سیم‌گیر در انتهای کاسه قرار دارد به‌گونه‌ای که اگر ساز ایستاده روی زمین باشد سیم‌گیر با زمین در تماس خواهد بود. در انتهای دسته پنجه قرار دارد که محل قرارگرفتن گوشی‌ها یا ابزارهای تنظیم کوک است. سه‌تار در مقایسه با تار فاقد جعبهٔ گوشی است و گوشی‌ها روی سرپنجه سوار شده‌اند و داخل آن نیستند.  سه‌تار پیشتر هم‌خانواده با سازهایی چون دوتار و تنبور بوده‌است و امروزه به تار بسیار نزدیک‌تر است. در موسیقی دستگاهی ایران استفاده از سه‌تار بسیار رواج دارد؛ گرچه بیشتر برای تک‌نوازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ساز برای هر دستگاه کوک ویژه‌ای دارد ولی فاصلهٔ چهارم یا پنجم پایین رونده معمولاً بین سیم‌های اول و دوم ثابت است.


آموزش مقدماتی سه تار قسمت دوم  اموزش تصویری سه تار  آموزش مقدماتی سه تار قسمت اول  دانلود رایگان آموزش سه تار pdf  آموزش مقدماتی سه تار قسمت سوم  کتاب آموزش سه تار  آموزش سه تار در تلگرام  کتاب آموزش مقدماتی سه تار  تئوری مقدماتی موسیقی (نت خوانی، ریتم شناسی، آشنایی با علامات و اختصارات رایج موسیقی) تاریخچه ساز سه تار از ابتدای پیدایش آماده سازی ساز شامل (سیم انداختن، پرده بستن، کوک کردن) مبانی مقدماتی فراگیری سه تار (نحوه نشستن، دست گرفتن سه تار) شناخت ریتم و میزان ها در قالب ارائه تمرینات آشنایی با تکنیک های متدوال سه تار (مضراب راست، مضراب چپ، مضراب ریز، تریل، پنجه کاری، تک ریز، دراب، شلال و ...

  آموزش سازآموزش ساز کوبه ایآموزش ساز ضربیآموزش ساز بادیآموزش ساز کلاویه ایآموزش ساز کلیددارآموزش ساز زهی ارف کودک آموزش فلوت کودک انآموزش بلزآموزش پرکاشن ارفآموزش متالوفون آموزش زایلوفون آموزش آواز تخصصیآموزش آواز پاپآموزش آواز سنتیآموزش آواز کلاسیکآموزش صداسازی و تکنیککلاس های گروهی آوازآموزش سلفژآموزش تنبکآموزش درامآموزش دایرهآموزش دفآموزش پرکاشنآموزش کاخنآموزش تومباآموزش سازدهنیآموزش نیآموزش فلوتآموزش ساکسیفونآموزش کلار صدای آن ظریف و تو دماغی و تا حدودی غمگین است اموزش سه تار زدن  کتاب آموزش سه تار  آموزش سه تار دوره مقدماتی  آموزش مقدماتی سه تار قسمت سوم  آموزش مقدماتی سه تار قسمت اول  آموزش گام به گام سه تار  اموزش سه تار ارش اریا  آموزش مقدماتی سه تار بدون استاد در اینستاگرام و تلگرام و یوتیوب کاملا رایگان در اپارات با لینک های دانلود کاملا تضمینی بشتابید و فقسمت چهارمدوستان جهت دانلود و خرید کامل این مجموعه به سایت مراجعه نمایند یا روی لینک زیر کلیک کنند.
نتیجه تصویری برای دانلود


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات