هدف اصلی فروشگاه ایجاد کارآفرینی و اشتغال برای جوانان جویای کار میباشد آدرس : ra20.4kia.ir/

زود انزالی و درمان زود انزالی

زود انزالی و درمان زود انزالی

زود انزالی ، درمان زود انزالی ، دلایل زود انزالی ، علت زود انزالی ، انزال زودرس ، درمان انزال زودرس

زود انزالی یا انزال زودرس شایع‌ ترین مشکل جنسی در مردان است که تاثیرات عمیقی بر زندگی زناشویی و رابطه جنسی افراد دارد . زود انزالی یکی از علل شایع نا هم آهنگی جنسی و ناسازگاریهای زناشویی بشمار میرود . طبق آمار ۳۰ تا ۷۰ درصد مردان به نوعی در طول عمر خود دچار بیماری زود انزالی می شوند . 

انزال زودرس یا زود انزالی چیست ؟

زود انزالی عبارت است از انزالی که زودتر از زمان دلخواه زوجین رخ دهد و باعث نارضایتی یک یا هر دوی آنها شود. مدت عمل جنسی در مردها متفاوت میباشد . از نظر علم پزشکی، انزال کمتر از دو دقیقه که بدون کنترل شخص انجام گیرد را زود انزالی گویند و یا به عبارت دیگر معمولا باید نعوظ مدتی باقی بماند و نباید زودتر از یکی دو دقیقه پس از دخول یا پس از ۱۰-۲۰ حرکت انزال واقع شود . خیلی از مردها نمیتوانند اینقدر خود را نگهدارند و زود به ارگاسم می رسند . در این افراد بلافاصله پس از دخول انزال واقع میشود و حتی در موارد شدید بمحض تماس آلت تناسلی مرد با دستگاه تناسلی خارجی و قبل از دخول انزال واقع میشود . بنابراین اگر مردی در بیش از ۵۰ درصد از نزدیکی های خود دچار زود انزالی میشود دچار بیماری انزال زودرس است و باید تحت درمان قرار گیرد . 

زود انزالی و درمان زود انزالی (موفق باشی)

زود انزالی و درمان زود انزالی (موفق باشی)

دلایل زود انزالی ، علت زود انزالی

زود انزالی در اغلب موارد یک مشکل روانی محسوب می شود و در آن اندام‌های تناسلی فرد اصلا دچار اختلال نیستند . اضطراب، هیجان و استرس‌های روانی که فرد در زندگی روزمره خود دچار آنها می شود در بروز بیماری زود انزالی نقش مهمی ایفا می‌کنند . معمولا این هیجانات و استرس‌ها باعث می‌شوند تا فرد در حین نزدیکی توانایی خود را در راحتی و تمرکز روی رابطه جنسی از دست داده و انزال زودرس یا زود انزالی رخ دهد .  البته در موارد نادری هم مصرف برخی داروها مثل بعضی از داروهای اعصاب باعث بروز زود انزالی می‌شود .

درمان زود انزالی و رفع زود انزالی

برای درمان زود انزالی باید ابتدا حجب و حیای کاذب را کنار گذاشت و به روانپزشک مراجعه کرد. برای درمان زود انزالی ۳ روش وجود دارد . روانپزشک بر اساس نتایج بررسی‌هایی که می‌کند معمولا دو یا هر سه روش درمان زود انزالی را تجویز می‌کند،  

♦ سکس درمانی

♦ دارو درمانی

♦ روان درمانی

روش اول سکس درمانی : سکس درمانی چهار مرحله دارد. در مرحله اول ، فعالیت جنسی شروع شده و به صورت معمول ادامه می‌یابد. در مرحله دوم، وقتی احساس انزال به فرد دست داد، فعالیت جنسی باید فورا متوقف شده و بیمار باید سر‌آلت تناسلی خود را محکم فشار دهد وبرای چند ثانیه نگه دارد تا احساس انزال از بین برود. در مرحله سوم ، باید برای حدود ۲ تا ۳ دقیقه صبر کرد و سپس دوباره به فعالیت جنسی ادامه داد. این مراحل باید تا زمانی که دلخواه زوجین باشد، تکرار شود. انجام این روش به تدریج باعث طولانی شدن زمان انزال در مرد و درمان زود انزالی می‌شود، البته می توان به جای فشار دردناک سر آلت برای ۲ تا ۳ دقیقه رابطه جنسی را قطع کرد و دو مرتبه شروع کرد . با بکارگیری فنون زیر یقین داشته باشید که هم قدرت بیشتری در خود احساس می کنید و هم می توانید کنترل شخصی خود را ارتقا داده و مدت زمان بیشتری در تخت دوام بیاورید .

روش دوم دارو درمانی : برای درمان انزال زودرس یا زود انزالی به روش دارو درمانی، از داروهای زیادی می‌توان استفاده کرد که رایجترین آنها انواعی از ضدافسردگی‌ها به نام مهارکننده‌های اختصاصی بازجذب سروتونین مثل سرترالین، فلوکستین و پاروکستین هستند. البته این داروها از طرف اداره نظارت غذا و داروی آمریکا برای درمان زود انزالی تایید نشده اند. معمولا یک قرص با دوز کم چند ساعت قبل از نزدیکی به خوبی می‌تواند زمان انزال را به مقدار قابل‌ملاحظه‌ای افزایش دهد.

البته باید در نظر داشته باشید که هر یک از این داروها می‌توانند عوارض خاص خود را به همراه داشته باشند. عوارضی مثل اختلالات خواب، مشکلات قلبی و غیره که هر یک به تنهایی ایجاب می‌کند تا این داروها را تحت نظر پزشک مصرف شود. یکی دیگر از روش‌های دارودرمانی که می تواند در درمان انزال زودرس مفید باشد، مالیدن ژل یا کرم لیدوکائین روی آلت تناسلی مذکر است که از طریق کاهش احساس آلت تناسلی، باعث طولانی شدن زمان انزال می‌شود. 

روش سوم روان درمانی : برای درمان زود انزالی در روان درمانی، خصوصا در کسانی که به سکس درمانی و دارو درمانی پاسخ مناسبی نمی‌دهند، مشکل زمینه‌ای روانی فرد از طریق صحبت کردن و مشاوره بر طرف می‌شود. این روش هم باید توسط یک متخصص انجام شود .

بکارگیری فنون مختلف برای درمان زود انزالی و انزال زودرس و طولانی کردن مدت زمان نزدیکی و رابطه جنسی 

♦ روش های نزدیکی مناسب برای درمان زود انزالی و افزایش مدت زمان نزدیکی

روش صورت به صورت : در این روش نزدیکی زن بـه پــشت مـیخوابـد و رانهایـش را از هـم باز و زانــوهـایــش را کمی خــم میـکند و مـرد میان دو پای او قـرار میگیرد . در این روش به آرامی آلت خود را در واژن همسرتان فرو کنید . با فشارهای کوتاه شروع کنید تا مطمئن شوید برای چه مدت زمانی می توانید در این وضعیت دوام بیاورید. زمانیکه خانم پاهای خود را بالا می برد و فشارهای شما عمیق تر می شود، میزان برانگیختگی آلت چندین برابر افزایش پیدا کرده و تحریک به حداکثر میزان خود می رسد. در این حالت احتمال انزال زیاد می شود . البته هر موقع که بخواهید می توانید آلت را از واژن خارج نموده و کمی صبر کنید تا از آستانه انزال دور شوید. این کار به شما در دوام آوردن بیشتر کمک می کند.

روش معکوس : یکی دیگر از موقعیت های جنسی که می تواند به شما کمک کند که زود انزالی صورت نگیرد این است که بنشینید و خانم روی شما باشد. او سرعت حرکات را کنترل می کند، بنابراین می توانید از او بخواهید که بسته به طاقت و تحمل شما این کار را آرامتر و یا تندتر انجام دهد .
برای اجرای این تکنیک آقا طاق باز بر روی تخت دراز می کشد و خانم در حالتیکه صورتش به طرف همسرش می باشد، خود را بر روی آلت وی رها می کند. خانم می تواند میزان فرو رفتن ها را کنترل کند و سرعت و ریتم آنرا به دلخواه تغییر دهد. موقعیت مذکور یک حالت کاملاً راحت و ایده آل برای آقایون می باشد چراکه در آن فشار کمتری به آلت وارد می شود. معمولاً یکی از بهترین انتخاب ها برای زمانیکه تصور می کنید می بایست مدت زمان بیشتری را برای رابطه ی جنسی خود قائل شوید، همین مورد است.

روش پهلو به پهلو : یکی دیگر از راههایی است که می توانید به کمک آن تاخیر انزال بدست آورید. از این حالت هم می توانید در دو موقعیت مختلف: ۱-زمانیکه او صورتش به سمت شماست و یا ۲- هنگامیکه پشتش را به شما کرده است، انجام دهید. در هر دو حالت فشار کمتری به آلت وارد می شود.

♦ فنون و ترفندهای تعویق انزال :

 وقتی متوجه شدید که در حال نزدیک شدن به آستانه انزال هستید و احساس کردید که اگر بیش از آن ادامه دهید این امکان وجود دارد که کنترل امور از دستتان خارج شود، باید انجام حرکات ریتمیک را متوقف سازید. اگر می بینید که تنها متوقف نمودن حرکات به شما کمک نمی کند، می توانید آلت را به طور کامل از واژن خارج نمایید.
درست لحظه ای که حس انزال به شما دست می دهد، باید آلت خود را از واژن خارج نموده و برای چند لحظه فشار جنسی موجود بر روی خودتان را کاهش دهید. این امر سبب می شود تا برانگیختگی قدری افت پیدا کند و راحت تر بتوان به ادامه ارتباط جنسی پرداخت.
یکی دیگر از روش های حیرت انگیز، خارج کردن آلت از واژن و فشردن پرینه است. پرینه (یا میان دو راه) به حدفاصل میان بیضه و مقعد اطلاق می شود . در این قسمت یک نقطه ویژه وجود دارد که اگر با انگشت به آن فشار وارد شود، می تواند از انزال جلوگیری بعمل آورد. البته شاید قدری طول بکشد تا جای دقیق آنرا پیدا کنید، اما زمانیکه متوجه محل دقیق آن بشوید، می توان به طور شگفت انگیزی انزال را به تعویق انداخت.

♦ به جای فرو کردن آلت در واژن آنرا به سمت کلیتوریس بفشارید

برای تحریک کردن هر چه بیشتر شریک جنسی می توانید سر آلت تناسلی را به سمت کلیتوریس فشار دهید. این مورد خانم را به شدت تحریک می کند. از جمله مزایای دیگر آن این است که چون شما آلت خود را به داخل واژن فرو نمی کنید، بنابراین می توانید مدت زمان بیشتری دوام بیاورید و از زود انزالی جلوگیری کنید . اجازه دهید که خانم ضربه های آرامی را بر روی آلت تناسلی خود وارد کند. بسیاری از خانم ها از این کار به عنوان یک پیش نوازی تحریک کننده استقبال خواهند کرد. زمانیکه دخول صورت گرفت به جای اینکه به سرعت آلت تناسلی خود را داخل و خارج نمایید، بهتر است اجازه دهید که چند لحظه به همان وضعیت باقی بماند تا زود انزالی صورت نگیرد . حساس ترین قسمت آلت تناسلی خانم ها در همان بخش های ابتدایی واژن قرار دارد و اگر شما جزء افرادی هستید که به فروکردن های کوتاه بیشتر از عمیق گرایش دارید، با این کار هم می توانید لذت بیشتری ببرید و هم مدت زمان ارتباط جنسی را افزایش دهید.

♦ ابتدا همسرتان را به ارگاسم برسانید سپس خودتان 

یکی از راههای جلوگیری از انزال زودرس یا زود انزالی این است که به خودتان بگویید که ابتدا باید شریک جنسی ام را به ارگاسم برسانم. از آنجایی که خانم ها انرژی جنسی شان مانند آقایون پس از تجربه اولین ارگاسم به سرعت افت پیدا نمی کند، پس از اینکه برای مرتبه ی نخست به رضایت رسیدند، باز هم می توانند نسبت به ادامه ارتباط جنسی از خود تمایل نشان دهند. با به کار گرفتن این تکنیک علاوه بر بالا بردن مدت زمان ارتباط، یک مرد عاشق پیشه ی بهتر هم جلوه خواهید کرد .

♦ مجدداً ارگاسم شوید .

روش دیگر برای درمان زود انزالی ارگاسم مجدد است ، اگر دفعه اول انزال صورت بگیرد، مطمئناً مدت زمان رسیدن به انزال دوم طولانی تر خواهد شد. فقط به جای اینکه پس از اولین مرتبه، یکدفعه به خواب بروید باید خودتان را بیدار نگه داشته و مرحله دوم را پس از گذشت مدت کوتاهی شروع کنید. زمانی که برای بار اول ارگاسم می شوید به بوسیدن و نوازش کردن ادامه دهید تا هم شما و هم همسرتان دوباره به اندازه کافی تحریک شده و آمادگی انجام رابطه جنسی مجدد را پیدا کنید.

♦ نفس عمیق بکشید .

این امر میزان برانگیختگی شما را کاهش داده و هیجان را کنترل شده می کند و مجدداً کنترل امور را به دست شما می سپارد.

♦ از کاندوم استفاده کنید .

ممکن است با یک بار امتحان به این نتیجه برسید که می توانید با استفاده از آن مدت زمان سکس را افزایش دهید . البته این امر در مورد همه ی مردها صدق نمی کند. ضمناً به طور حتم از کاندوم های معمولی استفاده کنید نه کاندوم هایی که آغشته به لوسیون های بی حس کننده هستند.

♦ یک حقه مرموز

برای درمان زود انزالی خیلی ساده نوک زبان خود را به سقف دهان (در نقطه ی پشتی دندان های ردیف بالا) بفشارید . متمرکز و قابل کنترل باقی بمانید . ذهن خود را بر روی کنترل امور متمرکز نمایید. به خودتان اجازه ندهید کارهایی را که در آنها شک و تردید دارید، انجام دهد. نیمی از جدال برای کنترل انزال زودرس بکارگیری صحیح یک الگوی فکری سودمند است. باید به خودتان بقبولانید که درست زمانیکه همه چیز به سرعت به جلو پیش می رود، شما می توانید از انزال جلوگیری نمایید.

♦ پرینه را بفشارید

یا از همسرتان تقاضا کنید تا این کار را برایتان انجام دهد. زمانیکه احساس کردید در حال نزدیک شدن به مرحله ی انزال هستید، با انگشت محل مورد نظر در پرینه (میان دو راه) را بفشارید. اگر محل دقیق آنرا پیدا کنید به راحتی می توانید از انزال زودرس جلوگیری بعمل آورید.

با تشکر از دکتر محمد والی پورشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات