هدف اصلی فروشگاه ایجاد کارآفرینی و اشتغال برای جوانان جویای کار میباشد آدرس : ra20.4kia.ir/

 

 

سردار احمد روزبهانی؛ رئیس پلیس امنیت اخلاقی امروز در حاشیه نشست مردمی در مركز نظارت همگانی نیروی انتظامی و در جمع خبرنگاران گفت: طرح امنیت اخلاقی هیچگاه تعطیل نشده و پلیس به وظایف خود در این زمینه عمل می‌كند اما با توجه به آغاز فصل گرما حضور پلیس و گشت‌های امنیت اخلاقی از این پس پررنگ‌تر خواهد شد.

وی اظهار داشت: بحث بدپوششی‌ها و مواردی از امنیت اخلاقی باعث شده تا مطالبات مردم، رسانه‌ها و مسئولان افزایش پیدا كند.

سردار روزبهانی گفت:برخی فكر می‌كنند كه پلیس هیچ اقدامی در زمینه امنیت اخلاقی و مقابله با بدحجابی انجام نمی‌دهد در حالی كه این طور نیست و پلیس به وظایف خود در این زمینه با جدیت عمل می‌كند.

این مقام نیروی انتظامی تصریح كرد: نام گشت ارشاد را از روی ماشین‌های پلیس حذف كردیم و این گشت‌ها تحت عنوان پلیس امنیت اخلاقی فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهند.

سردار روزبهانی گفت: با توجه به آغاز فصل گرما و حجم انبوهی از مسافرت‌ها مطالبات مردمی در زمینه پوشش و امنیت اخلاقی افزایش یافته و به همین منظور حضور پلیس در پارك‌ها، جنگل‌ها، حاشیه رودخانه‌ها، خیابان‌ها و دیگر اماكن افزایش می‌یابد و طرح امنیت اخلاقی را كمافی‌السابق اجرا خواهیم كرد.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی گفت: از این پس شاهد حضور پررنگ و پرتعداد گشت‌های امنیت اخلاقی در خیابان‌ها و مراكز عمومی و تفریحی خواهیم بود تا به مطالبات مردمی پاسخ قانع‌كننده‌ای بدهیم.

وی اظهار داشت: پلیس با دیش‌های ماهواره‌ای كه روی بالكن و پشت‌بام‌ها به صورت آشكار نصب شده و قابل رویت هستند برخورد می‌كند و اگر این موضوع دوباره تكرار شود فرد خاطی به دستگاه قضایی معرفی خواهد شد.

* تذكرات و برخوردهای پلیس برای بدپوشش‌ها شدت می‌گیرد

این مقام نیروی انتظامی تصریح كرد: در بحث پوشش نیز برخوردها، تذكرات پلیس شدت می‌گیرد و افرادی كه به صورت مانكن‌گونه و از روی غرض در خیابان‌ها ظاهر شوند با برخورد قانونی و مقتدرانه پلیس مواجه خواهند شد.

*خودروی رانندگانی كه كشف حجاب كنند توقیف می‌شود

رئیس پلیس امنیت اخلاقی گفت: در بعضی از خودروها رانندگان زن اقدام به كشف حجاب می‌كنند كه این اقدام توجیه درستی نداشته و پلیس ضمن توقیف خودرو با فرد خاطی برابر قانون اقدام می‌كند و فرد خاطی را به دستگاه قضایی معرفی می‌كند.

* عدم رعایت حجاب و استفاده از ماهواره نقض حقوق شهروندی است

سردار روزبهانی در توضیح این موضوع كه برخی می‌گویند لباس افراد و نحوه آرایششان به خودشان مربوط است و حقوق شهروندی محسوب می‌شود، گفت: قانون‌شكنان از اقدام غیر قانونی‌شان اطلاع دارند و این موضوع هیچ ارتباطی به حقوق شهروندی ندارد، عدم رعایت حجاب زیر پا گذاشتن حقوق شهروندی است و در بحث استفاده از ماهواره نیز كه معضلات و مشكلاتی را برای كشور ایجاد كرده خود عدم رعایت حقوق شهروندی محسوب می‌شود.

* پلیس با قدرت تمام طرح امنیت اخلاقی را با هدف مبارزه با تهاجم فرهنگی به اجرا می‌گذارد

رئیس پلیس امنیت اخلاقی گفت: پلیس با هدف مقابله با تهاجم فرهنگی غرب و فساد با قدرت تمام وارد عمل شده و مبارزه خواهد كرد.

وی اظهار داشت: برای اجرای قانون و افزایش امنیت اخلاقی از مردم می‌خواهیم پلیس را یاری كند تا ضمن احیای حقوق شهروندی و امنیت قابل پسند و نسبی برسیم.

سردار روزبهانی گفت: پلیس فقط با مزاحمان نوامیس و بدحجابان برخورد نمی‌كند بلكه با مزاحمان نوجوانان پسر نیز به شدت برخورد خواهد كرد.

این مقام نیروی انتظامی گفت: طرح امنیت اخلاقی كما فی السابق در حال اجرا است اما در موضوع آموزش تأكید فراوان داریم و سعی می‌كنیم ایرادها و نواقص را برطرف كرده و مأموران پلیس را نیز توجیه و آموزش دهیم.

سردار روزبهانی تأكید كرد: برای اجرای بهتر طرح امنیت اخلاقی با همت بیشتر و تعداد بیشتری از نیروها و همچنین با هماهنگی مقامات قضایی وارد عمل می‌شویم.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی گفت: پلیس برای جمع‌آوری دیش‌های ماهواره و ورود به ساختمان‌ها هماهنگی قضایی انجام داده است.

این مقام نیروی انتظامی درباره سگ‌گردانی نیز اظهار داشت: قانونی در مجلس شورای اسلامی آماده تصویب است كه مشكلات قانونی برای برخورد با سگ‌گردانی را مرتفع می‌كند.

وی اظهار داشت: سگ‌ها باعث ایجاد ناامنی برای شهروندان می‌شود و گاهی با پارس كردن موجب ناراحتی برخی شهروندان می‌شوند.

وی اظهار داشت: مشاهده شده كه برخی افراد لباس سیاه بر تن سگ كرده و پشت هیئت‌های عزاداری حركت می‌كنند كه این با باورهای مذهبی مغایرت دارد و نوعی توهین محسوب می‌شود. در ایران شرایط پلیس باید با این افراد برخورد كند.

سردار روزبهانی با تأكید بر اینكه خودرو حریم شخصی نیست، گفت: كسی كه چنین بحثی را مطرح می‌كند از قانون اطلاعی ندارد. هرگونه بدپوششی یا كشف حجاب در خودرو جرم مشهود به شمار می‌رود و پلیس وظیفه دارد اقدام قانونی در این زمینه انجام دهد.

سردار روزبهانی افزود: در طرح امنیت اخلاقی امسال مأموریت‌های پلیس چند برابر می‌شود و بیش از ۷۰ هزار نفر نیرو در این طرح شركت خواهند كرد.

* هر خودروی شخصی می‌تواند گشت نامحسوس پلیس باشد

وی اظهار داشت: نیروهای پلیس امنیت اخلاقی به صورت محسوس و نامحسوس فعالیت خواهند كرد و افراد قانون شكن بدانند هر خودروی شخصی می‌تواند گشت نامحسوس باشد.

وی اظهار داشت: پلیس راهور طبق قانون می‌تواند با بدحجابی برخورد كند.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی گفت: افرادی كه به دلیل بدپوششی دستگیر شوند به مقر پلیس هدایت شده و به خانواده آنها برای تهیه لباس مناسب اطلاع داده می‌شود و در پایان از فرد تعهد اخذ می‌شود تا در صورت تكرار وی به مرجع قضایی معرفی شود.

سردار روزبهانی تأكید كرد: افرادی كه مانكن‌وار و غرض‌ورزانه در خیابان‌ها ظاهر شوند توسط پلیس به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.


 

 شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات